Käisin täna koos kolleegidega Elva kalmistul, et mälestada sõjaeelset Eesti Wabariigi riigikontrolöri ja ministrit Karl-Johannes Soonpääd, kelle hukkumisest Elva lähedal küüditamise aastapäeva ajal 1944. aastal nõukogude parašütistide käe läbi möödub ööl vastu 15. juunit 70 aastat. Koos endise riigikontrolöri Mihkel Oviiriga panime hukkunud riigimehe hauale pärja.

Et Karl Soonpää oli omal ajal ka valitsuse liige – töö- ja hoolekandeminister Jaan Tõnissoni valitsuses ning põllutööminister August Rei valitsuses, esindasid mälestustseremoonial vabariigi valitsust põllumajandusminister Ivari Padar ja tööminister Urmas Kruuse, samuti oli Karl Soonpääd austamas Elva linnapea Toomas Järveoja.
Eesti Üliõpilaste Seltsi esindus oli Karl Soonpää haua juures lipuvalves – Eesti Üliõpilaste Seltsi kuulus Karl Soonpää (Soonberg) 1914. aastast (vilistlaskogus 1930. aastast). Karl Soonpää oli Vabadusristi kavaler.
Panime pärjad ka Karl Soonpää abikaasa Antonie hauale ja koos Soonpääga hukkunud taluperemehe ja põllumajandustegelase Hermann Tikkopi hauale.
Fotod mälestusüritusest Elva kalmistul tegi Rando Kall / Fotovabrik
Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga